RUS| UKR

Лінія розкрою трапецій


Організація виробництва багатогранних опор


Зміст

Лінія розкрою трапецій призначена для виробництва плоского листу трапецієподібної форми з рулонної сталі для наступних згинальних операцій з використанням гідравлічного преса при виробництві опори освітлення. На початку процесу використовується сталь у рулонах різної ширини й товщини, і на виході вирівняний лист трапецієподібної форми. Нижче додається план лінії розкрою трапецій.
План лінії розкрою трапецій


Технічні характеристики

  • Мін./макс. товщина стрічки - 3 ÷ 8 мм
  • Ширина стрічки - до 2100 мм
  • Довжина сталевого листу - 4000 – 16000 мм
  • Продуктивність - 1 трапеція/хв.
  • Матеріал для обробки - горячекатана сталь
  • Границя текучості - 350 Н/мм²
  • Максимальна межа міцності - 500 Н/мм²
  • Параметри мережі харчування - 380В/50Гц/трифазні
  • Припустимі відхилення різання - Lmax ± 3мм, Bmax і bmin ± 1мм
  • Максимальна кривизна кромки заготовки - G = L/3000
Роботу лінії забезпечує один оператор керування машиною й один оператор завантаження рулонної сталі й розвантаження пакетів трапецій


Склад лінії розкрою трапецій

Лінія розкрою трапецій складається з наступного встаткування:

поз.

Опис

Кіл-В

1

Опорна візок для завантаження рулону

1

2

Розмотувач

1

3

Машина для розмотування рулону

1

4

Фотоелемент для зчитування кромок рулонної сталі

1

5

Випрямляч 2 + 3 рулону

1

6

Редуктор випрямляча

1

7

Коробка передач випрямляча

1

8

Обладнання для центрування стрічки

1

9

Обрізка крайок

1

10

Механізація обрізки крайок

1

11

Конвеєр для лома

1

12

Намотувач лома

1

13

Правильна машина

1

14

Обладнання кодування

1

15

Механічні ножиці

1

16

Роликовий конвеєр

1

17

, Що Центрують обладнання

5

18

Протяжні ролики

2

19

Обладнання кодування

2

20

Обладнання центрування

2

21

Механічні ножиці із круглим лезами

1

22

Механічні ножиці із круглим лезами й редуктором

1

23

Вихідний роликовий конвеєр

1

24

Роликовий стіл з магнітним сепаратором

1

25

Бічні штабелери

2

26

Гідравлічний блок живлення

1

27

Холодильна установка

1

28

Електрична шафа

1

29

Пульт керування

2+1


Порядок роботи лінії розкрою трапецій

Процес починається з установки рулонної сталі на завантажувальний опорний візок, який подає рулон на розмотувач.
Перед запуском машини для розмотування рулону з метою його втримання, необхідно опустити притискній ролик. Притискній ролик перешкоджає мимовільному відкриттю рулону й супроводжує його протягом розмотування до того моменту, як лист затиснеться між приводними валками, після цього притискній ролик можна підняти.
Для полегшення розмотування рулону й можливості супроводу листу до випрямляча, використовується клинчастий стіл відкриття рулону стали. Клинчастий стіл нахиляється й переміщається до контакту з рулоном, піддягаючи лист.
Одночасним обертанням розмотувача й піддяганням листу рулону клинчастим столом, досягається його переміщення до першої пари приводних валків на випрямлячі.
Зазор між першою парою валків повинен бути встановлений відповідним до товщини листу шляхом пересування верхнього ролика за допомогою гідравлічних циліндрів.
Одною з переваг, у порівнянні з нашими конкурентами, є безпосередня близькість до протяжних роликів фотоелектричного пристрою центрування рулону. Це пристосування складається із гвинта, маховика, двох фотоелектричних елементів і аналогового показника позиції. Машина центрує рулон згідно зі своєю віссю. Рулони різної товщини мають різну телескопічність, але завдяки цій системі вісь листу рулону центрується з віссю лінії розкрою трапецій. Система фотоелектричних елементів зчитує положення металевого листу й передає його блоку керування, пересуваючи цілий розмотувач, який переміщається по двом напрямним.

Фотоелементи повинні бути розташовані на правильній відстані, яка відповідає розмірам рулону на вході. Для цього використовується маховик і аналоговий індикатор положення. Число в індикаторі положення представляє реальний розмір, виражений у міліметрах.
Після протяжних валків знаходяться ще три валки, які вирівнюють крайки металевого листу. Із цією метою лист проходить через ці валки, які повинні бути правильно настроєні по висоті за допомогою метричного індикатору

Налагодження кромкозрізних  дисків

Розмотувач рулону

Індикатор положення фотоелементів

Маховики регулювання зазору між приводними валками

Загальний вид кромкообрізних дисків і приводних дисків, а також обладнання відводу обрізаної кромки листу до моталки лома

Кромкообрізні диски
Пристрій відводу обрізної кромки
Моталка брухту
На наступній фотографії показане місце, куди треба вставляти обрізану кромку, щоб почати намотування.
У верхній частині намотувача для лома перебуває ролик, який натискає на лом, щоб намотувати його в мінімальному просторі. Такий ролик установлений на механічній лопаті, що приводиться в рух пневмоциліндром.
Під час намотування лома, ролик піднімається й досягає датчика, який передає сигнал на пульт оператора із вказівкою стану - "повний".

Наступний верстат у лінії - це правильна машина, яка захоплює попередньо виправлений і обрізаний до потрібного розміру лист і виконує остаточне вирівнювання листу. Перш ніж вставити лист на цю машина, оператор повинен установити товщину металевого листу, і після цього верстат автоматично встановлює відстань між роликами і їх нахил

Металевий лист пересувається вперед за допомогою роликів

Наші конкуренти роблять правильну машину, яка обробляє товщини від 3 мм до 6 мм; а в нас припустимий діапазон від 3 мм до 8 мм. Це значить, що ви отримаєте металевий лист товщиною 8 мм, відмінно нарізаний лезами, які гарантують максимальну точність у різанні кромок, а не плазмовим різанням, яке дає більш низьку якість і точність.

Правильна машина є основною частиною лінії, тому що вона визначає якість кінцевого продукту

На наступних фотографіях Ви можете побачити лист перше ніж він був оброблений на правильній машині й після.

Правильна машина

Приклад вигнутого листа
Вигнутий лист, що пройшов через правильну машину

Далі лист просувається до леза блоку різальної машини - гідравлічної гільятіни.
Кут різальної машини встановлюється, відповідно до необхідного нахилу паралелограма, за допомогою електричного приводу; і Ви можете бачити його на градуйованій шкалі.
Перевагою є те, що Ви можете робити листи будь-який конусністі, тому що можете регулювати нахил різальної машини в необхідних межах.
Після гідравлічних ножиців перебуває датчик, який коли визначає наявність листу, запускає обертання роликів. Ролики переміщають лист до наступного верстата. Роликовий конвеєр має 5 пристроїв, які центрують сталевий лист щодо осей лінії. Позиціонування пристроїв, що центрують, можливо завдяки системі, що полягає з одного моторизованого кульового гвинта й кінцеве позиціонування можливе завдяки гідравлічним циліндрам.
Як тільки лист висунеться на необхідний розмір, різальна машина зробить другий розріз, виготовляючи паралелограм.
Паралелограм продовжує свій рух і досягає " Механічних ножиців з дисковими лезами" ; потім лист пересувається вперед і різальна машина з дисковими лезами робить два рухи одночасно: обертання й подачу. Таким чином, з одного паралелограма отримаємо 2 трапецієподібних листу тільки за одне різання.
Регулювання кута паралелограма
Дискові ножиці
Приймальний рольганг
Після різання трапеції попадають на рольганг із розділовими магнітами. Електромагніт захоплює трапеції, транспортуючи одну на ліву сторону, а другу на праву сторону. Наприкінці процесу Ви будете мати пакет трапецієподібних аркушів із правої й лівої сторони лінії розкрою трапецій, готовий до перевезення оператором за допомогою автонавантажувача або заводським мостовим краном на згинальний прес із автоматичною подачею.
Поділ листа електромагнітними захватами
Пакетування готових трапецій

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Лінія гарячого цинкування

Гаряче цинкування


Технологічне обладнання

Обладнання для організації цехів гарячого цинкування


Довідайтеся більше
"Гаряче цинкування"

Опори освітлення

Довідайтеся більше
"Опори освітлення"

Проектування вишок зв'язку

Довідайтеся більше
"Проектування вишок зв'язку"