RUS| UKR

Проектування веж зв'язку та антенних щогл


Монтаж вишки зв'язку

Замов проект вежи зв'язку


 Завантажити бланк
ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ 
Креслення вежи зв'язку


Експертиза проекту

КЛІЄНТИ ПРО НАС:

Рекомендаційний лист

Зміст

Вихідні дані для проектування веж зв'язку та антенних щогл

Багатогранні антенні опори, вишки й щогли стільникового зв'язку й фундаменти до них проектують на основі й з урахуванням:

  • результатів інженерно-геологічних вишукувань для будівництва;
  • відомостей про сейсмічність району будівництва;
  • даних, що характеризують призначення, конструктивні й технологічні особливості антенних опор, фундаментів і умов їх експлуатації;
  • діючих на антенні опори й фундаменти навантажень;
  • умов існуючої забудови й впливу на неї нового будівництва;
  • екологічних вимог;
  • розмірів земельних ділянок для розміщення антеною опори або щогли стільникового зв'язку;
  • техніко-економічного порівняння можливих варіантів проектних рішень для прийняття варіанта, що забезпечує найбільш ефективне використання антеною опори або вишки стільникового зв'язку й фундаментів.


Конструктивні особливості антенних споруд

Мінімальна товщина стінки сталевих багатогранних опор стільникового зв'язку застосовується не менш 5 мм. Нижній діаметр стійки багатогранної антеної опори  (діаметр фланця) приймається з урахуванням передбачуваного типу й габаритних розмірів фундаменту. Стійки багатогранних антенних опор, вишок і щогл стільникового зв'язку можуть складатися з однієї, двох або декількох секцій залежно від необхідної висоти.
Максимальна довжина секцій (довжина відправних елементів), як правило, становить не більше 12 м і обумовлюється зручністю їх транспортування.
При з'єднанні секцій між собою можливо два варіанти виконання: фланцеве й телескопічне з'єднання. При з'єднанні секцій багатогранних антенних опор і щогл за допомогою телескопічного стику орієнтовна довжина стику приймається залежно від діаметрів секцій, що з'єднуються: рівної півтора - двом діаметрам (орієнтовно 1.8 середнього діаметра секцій, що з'єднуються).
Креслення антенної щогли

  При проектуванні антенних опор, вишок і щогл стільникового зв'язку враховується можливе відхилення довжини стійки за рахунок допуску на довжину телескопічного стику при з'єднанні секцій при монтажі.   Відхилення, що допускається, становить 10-12% від довжини стику.
Конструкції антенних опор, вишок і  щогл із телескопічним з'єднанням можуть мати деталі для стягування секцій опори й забезпечення щільної посадки. Якщо такі деталі відсутні, то стягування проводять лебідкою, пропускаючи трос усередині щогли. Стягування секцій антенних опор рекомендується робити зростаючим навантаженням із кроком, що залежать від діаметра секцій, що з'єднуються, до припинення переміщення секцій відносно один одного.
У конструкціях багатогранних антенних опор, вишок стільникового зв'язку використовуються фланцеві з'єднання з розташуванням болтів по окружності або по контуру прямокутника (у стиках секцій стійок між собою й з фундаментом).
Фланцеве з'єднання секцій опори між собою забезпечує точну відповідність висоти стійки, отриманої при монтажі вишки стільникового зв'язку або антеною опори, її проектному значенню.
По типу з'єднання секцій між собою  антенні споруди розділяються на опори з телескопічним і опори із фланцевим з'єднаннями.
Для обслуговування антен і передавальних пристроїв опори й щогли можуть оснащуватися сходами й майданчиками для відпочинку.
Існуючі конструктивно-технічні рішення багатогранних  антенних опор, вишок і щогл стільникового зв'язку і їх елементів дивіться тут. 

Закріплення вежи зв'язку до фундаменту


Проектування фундаментів веж зв'язку


Ми проектуємо фундаменти  вишок зв'язку й антенних щогл.  
Конструктивно-технологічні рішення фундаментів є індивідуальними конструкціями й залежать від конкретних ґрунтових умов і навантаження від конкретної опори зв'язку. Серед існуючих рішень можна виділити ряд основних, найпоширеніших фундаментів:

  • з одиночних сталевих паль-оболонок;
  • з одиночних буронабивних паль;
  • пальові із гвинтових паль із металевим ростверком;
  • пальові зі сталевих паль-оболонок з металевим ростверком;
  • с монолітним залізобетонним ростверком із гвинтових, забивних або буронабивных паль, сталевих паль-оболонок;
  • монолітні.
Паля-оболонка

Паля-оболонка

Паля-оболонка, посилена двома ригелями Віброзанурювальна паля-оболонка  Віброзанурювальна паля-оболонка

Паля-оболонка, посилена двома ригелями

Віброзанурювальна паля-оболонка

Віброзанурювальна паля-оболонка

Буронабивна паля

Буронабивна паля

Багатопальний буронабивний

Багатопальний буронабивний

Монолітний і металевий ростверк з гвинтовими палями

Монолітний і металевий ростверк з гвинтовими палями