RUS| UKR

Сталеві багатогранні опори ПЛ 35 кВЗміст


Розробка проекту стадії КМ і виготовлення багатогранних опор повітряних ліній електропередачі розраховані на використання в ЛЕП напругою 35 кВ.  При необхідності розробимо креслення марки КМД

Типи багатогранних опор ПЛ 35 кВ

Проміжні дволанцюгові опори ПЛ використовуються для підвішування сталевоалюмінієвих проводів перерізом до АС 120/27. Всі опори в поперечному перерізі мають форму правильного багатогранника. Проміжні опори встановлюються в пробурені котловани на глибину 3,0 м, також може бути варіант з фланцевим закріпленням опори до фундаменту. Сталеві стійки збираються з декількох секцій за допомогою телескопічного стику. Дволанцюгові опори - кінцева, анкерно-кутова і проміжна розроблені з трьох стійок, що закріплюються в свердленні котловану на глибину 3,0 м, також може бути фланцеве з'єднання. Для особливих умов можливе проектування опори з однією стійкою. Стійки анкерних опор також збираються за допомогою телескопічного стику.
Підйом на багатогранні сталеві опори рекомендується виконувати з телескопічних вишок, а також за інвентарними сходах або за допомогою спеціальних інвентарних підйомних пристроїв. Для підйому на опору вище нижньої траверси передбачені стаціонарні сходи. При бажанні стаціонарними сходами можливо оснастити весь стовбур опори.

Виготовлення багатогранних опор ПЛ 35 кВ

Виготовлення сталевих конструкцій повинно виконуватися згідно з технічними умовами, погодженими з авторами проекту.
Всі елементи сталевих опор розробляються з урахуванням вимог до виробів піддаються гарячому цинкуванню відповідно до ГОСТ.
Поверхня сталевих стійок на відстані 3,5 м від комля повинна мати бітумне покриття товщиною не менше 3 мм або інше ізоляційне покриття відповідно до СНиП.
Сталеві стійки оснащуються кришками для вершини і діафрагмами жорсткості у комлі стійки, одночасно є елементами для обпирання опори на грунт. Нижні і середні секції стійок у вершині мають діафрагми жорсткості для запобігання телескопічного стику від зминання під час роботи опори при розрахункових навантаженнях.

Область застосування багатогранних опор ПЛ 35 кВ

Сталеві опори ПЛ 35 кВ призначені для застосування в I-V вітрових районах та у I-IV районах по ожеледі в населеній і ненаселеній місцевості.
Кутова анкерна опора допускає максимальний кут повороту траси ПЛ на 790.
Закріплення в грунті проміжних опор і опор анкерного типу передбачається, як правило, без ригеля в свердленні котловану глибиною 3 м. При необхідності встановлюється ригель згідно з розрахунком. Зворотну засипку котлованів слід виконувати піщано-гравійної або піщано-цементною сумішшю.
Заземлення сталевих опор ПЛ 35 кВ повинно виконуватися згідно з ПУЕ.
Строповка готових елементів повинна виконуватись прийомами, що виключають утворення залишкових деформацій, вм'ятин і пошкодження оцинкованого покриття.
Укладання стійок в штабелі повинна виробляється з використанням дерев'яних підкладок.
При монтажі опор, проводів і тросів повинні дотримуватися загальні правила техніки безпеки у будівництві.
Металеві конструкції багатогранних опор ЛЕП набули широкого поширення при будівництві ПЛ завдяки цілому ряду об'єктивних причин.  Для того щоб порівняти конструктив гнутих виробів з типовими опорами електропередачі читайте наступну статтю.

Проміжні опори

Проміжні опори

Проміжні опори відгалуження

Проміжні опори відгалуження

Проміжні перехідні опори

Проміжні перехідні опори

Анкерно-кутові опори

Анкерно-кутові опори

Проміжні кутові опори

Проміжні кутові опори

Кінцеві опори

Кінцеві опори