RUS| UKR

Сталеві багатогранні опори ПЛ 110 кВЗміст


Компанія ПОЛИГОНАЛЬ розробляє креслення КМ і виготовляє сталеві багатогранні опори повітряних ліній електропередачі розраховані на використання в ЛЕП напругою 110 кВ.  При наданні креслень КМ ми оперативно розробимо креслення КМД і видамо їх у виробництво.  Виробництво опор ЛЕП здійснюється за сучасною технологією.

Типи багатогранних опор ПЛ 110 кВ

Проміжні одноланцюгові і дволанцюгові опори ПЛ використовуються для підвішування сталевоалюмінієвих проводів перерізом до АС240/32.
Всі опори в поперечному перерізі мають форму правильного дванадцятигранника.
Проміжні опори ЛЕП розроблені такої конструкції, які встановлюється в пробурені котловани на глибину 4,0 м, також може бути варіант з фланцевим закріпленням опори до фундаменту. Сталеві стійки збираються з декількох секцій за допомогою телескопічного стику.Одноланцюгові опори анкерна і анкерно-кутова розроблені з трьох стійок з жорсткою стяжкою, що закріплюються в свердленну котловану наглибину 4,0 м, також може бути фланцеве з'єднання. Для особливих умов можливе проектування опор з однією стійкою. Стійки анкерних опор також збираються за допомогою телескопічного стику.
Підйом на сталеві багатогранні опори рекомендується виконувати з телескопічних вишок, а також за інвентарними сходах або за допомогою спеціальних інвентарних підйомних пристроїв. Для підйому на опору вище нижньої траверси передбачені стаціонарні сходи. При бажанні стаціонарними сходами можливо оснастити весь стовбур опори.

Виготовлення багатогранних опор ПЛ 110 кВ

Виготовлення сталевих конструкцій повинно виконуватися згідно з технічними умовами, погодженими з авторами проекту.
Всі елементи сталевих опор розробляються з урахуванням вимог до виробів та піддаються гарячому цинкуванню відповідно до ГОСТ.
Поверхнясталевих гнутих стійок на відстані 4,5 м від комля повинна мати бітумне покриття товщиною не менше 3 мм або інше ізоляційне покриття відповідно до СНиП.
Сталеві стійки оснащуються кришками для вершини і діафрагмами жорсткості в комле стійки, одночасно є елементами для обпирання опори на грунт. Нижні і середні секції стійок у вершині мають діафрагми жорсткості для запобігання телескопічного стику від зминання під час роботи опори при розрахункових навантаженнях.

Область застосування багатогранних опор ПЛ 110 кВ

Сталеві опори ПЛ 110 кВ призначені для застосування в I-V вітрових районах та у I-IV районах по ожеледі в населеній і ненаселеній місцевості.
Кутова анкерна опора допускає максимальний кут повороту траси ПЛ на 450.
Закріплення в грунті проміжних опор і опор анкерного типу передбачається, як правило, без ригеля в свердленні котловану глибиною 4 м. При необхідності встановлюється ригель згідно з розрахунком. Зворотну засипку котлованів слід виконувати піщано-гравійної або піщано-цементною сумішшю.
Заземлення сталевих опор ПЛ 110 кВ повинно виконуватися згідно з ПУЕ.
Строповка готових елементів повинна виконуватись прийомами, що виключають утворення залишкових деформацій, вм'ятин і пошкодження оцинкованого покриття.
Укладання стійок в штабелі повинна виробляється з використанням дерев'яних підкладок.
При монтажі опор, проводів і тросів повинні дотримуватися загальні правила техніки безпеки у будівництві.
Металеві конструкції оцинкованих опор ЛЕП набули широкого поширення при будівництві ПЛ завдяки цілому ряду об'єктивних причин.  Конструктивні особливості типових сталевих опор ПЛ 110 кВ дивіться в наступній статті.

Проміжна одна-ланцюгова опора

Проміжна одна-ланцюгова опора

Проміжна дво-ланцюгова опора

Проміжна дво-ланцюгова опора

Проміжна дво-ланцюгова підвищена опора

Проміжна дво-ланцюгова підвищена опора

Анкерна опора

Анкерна опора