RUS| UKR

Сталеві багатогранні опори ПЛ 6-10 кВЗміст


Розробка креслень КМ і виготовлення одноланцюгови сталевих багатогранних опор повітряних ліній електропередачі розраховані на використання в ЛЕП напругою 6-10 кВ.

Типи і область застосування багатогранних опор ПЛ 6-10 кВ

Всі конструкції одностійкові, на сталевих багатогранних стійках, мають фланцеве з'єднання з фундаментом. Фундамент виконаний у вигляді труби з фланцем. Опори ПЛ використовуються для підвішування сталевоалюмінієвих проводів маркування АС50/8; АС70/11; АС95/16; АС120/19 і самонесучих ізольованих проводів типу СІП-3 (SAX) з номінальним перетином струмопровідної жили від 50 до 150 мм. Опори розраховані на застосування підвісних скляних ізоляторів ПС70Е чи підвісних полімерних ізоляторів ЛК70/10, штирьових ізоляторів ШФ-20В, ШК-10.
Опори призначені для застосування в I-III вітрових районах, у I-III районах по ожеледі, в населеній і ненаселеній місцевості. Опори призначені для застосування в районах з рівнем забруднення атмосфери з 1 по 4 при застосуванні як скляними, так і полімерної ізоляції.
Проміжні опори розраховані на підвісну, як найбільш надійний, інші типи опор на натяжну ізоляцію.
Анкерно-кутова опора розрахована на кут повороту до 600 і витримує обрив будь-яких двох проводів. Тяжіння в змонтованих проводах в одному прольоті при незмонтованих в іншому прольоті при максимально допустимому вуглі повороту ПЛ не повинні перевищувати 2/3 максимального тяжіння.Анкерно-кутова опора в кінцевому режимі витримує монтажні зусилля при натяжці трьох проводів. Для переходу перешкод, в тому числі і автодоріг, ми проектуємо перехідні опори анкерного і проміжного типу. При перетині з ПЛ більш високого класу напруги, з метою забезпечення необхідних відстаней між проводами пересічних ПЛ, ми проектуємо знижені опори. Відстань між анкерними опорами не повинна перевищувати 3 км.

Розрахунок багатогранних опор ПЛ 6-10 кВ

Розрахунок навантажень на опору від проводів виконується для нормальних і аварійних режимів.
Розрахунок опор виконується за методом граничних станів відповідно до вказівок ПУЕ.
Перевіряється міцність, загальна і місцева стійкість елементів з гнутого багатогранного профілю. Вибір перерізів стійок опор визначається на основі допустимих значень напруги в металі, величини боку багатогранника і стійкості оболонки. Перевірка допустимих значень напруги в металі, сторони багатогранника і стійкості оболонки виконується для всіх сполучень районів по вітру, ожеледиці та марок дроту, на які розраховується опора.
Сталеві конструкції багатогранних опор ЛЕП набули широкого поширення при будівництві ПЛ завдяки цілому ряду об'єктивних причин.  Розробка креслень КМД здійснюється з використанням потужної комп'ютерної техніки в 3D режимі, що виключає виникнення механічних помилок.  На відміну від типових опор ЛЕП, багатогранні розробляються з урахуванням особливостей конкретної лінії.

Проміжна опора

Проміжна опора

Анкерна опора відгалуження

Анкерна опора відгалуження

Анкерно-кутова опора в кінцевому режимі

Анкерно-кутова опора в кінцевому режимі

Анкерно-кутова опора

Анкерно-кутова опора

Анкерна опора з роз'єднувачем

Анкерна опора з роз'єднувачем

Анкерна опора з кабельною муфтою

Анкерна опора з кабельною муфтою