RUS| UKR

Збірка, установка, монтаж опор освітлення і прожекторних щогл

Збірка, установка, монтаж опор освітлення і прожекторних щогл


Замов прожекторну щоглу


 Дізнайтесь більше
ПРАЙС НА ОПОРИ ОСВІТЛЕННЯКреслення прожекторної щогли

Етапи виробництва прожекторних щогл

Сертифікат відповідності УкрСЕПРО

Збірка опор освітлення і прожекторних щогл

Металеві опори вуличного освітлення и прожекторні щогли можуть складатися з однієї, двох або декількох секцій залежно від необхідної висоти. Максимальна довжина секцій (довжина відправних елементів) прожекторної щогли, як правило, становить не більш 12 м і обумовлюється зручністю їх транспортування на місце складання й установки опори освітлення.
При складанні секцій між собою можливо два варіанти виконання: фланцеве й телескопічне з'єднання. Складання фланцевого з'єднання прожекторної щогли на місці монтажу як правило не викликає питань, складання ж телескопічного з'єднання вимагає певних навичок і вміння.
Телескопічне з'єднання при установці опори буде надійним і ефективним якщо виконається всього як тільки дві умови:
 • довжина телескопічного стику повинна бути рівна номінальної “+” або “-” відхилення, що допускається. відхилення, що допускається, вказується в конструкторській документації і як правило становить 10-12% довжини самого стику;
 • стягування секцій при монтажі прожекторної щогли провести зростаючим навантаженням із кроком, що залежать від діаметра секцій, що з'єднуються, до припинення переміщення секцій відносно друг друга
Телескопічне з'єднання
Завдяки конусності навантаження, що стягається, створює щільне з'єднання секцій освітлювальної щогли, що дозволяє передавати згинальний момент без зсуву. Це з'єднання порівнянне з болтовим з'єднанням з контрольованим моментом затягування. Ми рекомендуємо, щоб навантаження, що стягається, було не менш 10 тонн. Для контролю довжини телескопічного стику прожекторної щогли заводи виготовлювачі, як правило, наносять мітки в межах яких з урахуванням допустимого відхилення повинне відбутися заклинювання секцій друг щодо друга при складанні на монтажі. Якщо такої мітки ні, то монтажники наносять її самі при складанні опори освітлення відповідно до інструкції зі складання або монтажною схемою, які розробляє завод-виготовлювач і додає до відвантажувальних документів.
Для полегшення складання секцій при установці освітлювальних стовпів їх оснащують спеціальними вушками, які використовують для закріплення ручних талів або домкратів, що створюють стягуюче зусилля. При стягуванні секцій прожекторної щогли декількома домкратами або талями необхідно стежити за рівномірністю додатка навантаження, щоб уникнути завалів і раннього заклинювання секцій, які важко відновити.
Телескопічне з'єднання з вушками
Якщо вушок ні, те складання можна виконати за допомогою лебідки, шляхом прокладки стягуючого троса усередині секцій конструкції й закріплення до стягуючого ригеля й опорному фланцю.
Телескопічне з'єднання без вушок
У ході складання секцій опори або щогли освітлення при монтажі повинні бути виконані наступні заходи:
 • перед початком складання необхідно перевірити, щоб поверхня в зоні телескопічного стику не мала бруду і яких або нерівностей;
 • секції прожекторної щогли на місці установки й монтажу по черзі укладати на дерев'яні підбивки, попередньо виставлені в горизонтальному положенні;
 • стягування секцій робити відповідно до інструкції зі складання даної опори


Установка опор освітлення й прожекторних щогл

Стропування секцій при установці опори вуличного освітлення роблять стрічковими текстильними стропами або металевими тросами, які пропустили крізь резино-тканеві рукава. Використання голих металевих тросів не допускається, це може привести до порушення покриття, а також до соскользування при монтажі освітлювальної опори, використовуючи спосіб стропування «на удав».
Після складання стійки освітлення проводиться установка кронштейнів, сходів і майданчиків обслуговування. По закінченню укрупненого складання елементів освітлювальної опори, установка опори освітлення може проводитися в цілому, так і укрупненими частинами. Вибір способу монтажу опори зовнішнього освітлення залежить від конструктивного рішення щогли, місця установки й технічного оснащення будівельно-монтажної організації.

Установка опор вуличного освітлення й прожекторних щогл повинна проводитися в строгій відповідності із проектом провадження робіт, що включають технологічні карти й схеми на виробництво окремих видів робіт, розробленим спеціалізованими організаціями. Конструкції прожекторних щогл і стовпів зовнішнього освітлення повинні подаватися на монтаж оцинкованими (або з лакофарбовим покриттям) і очищеними від бруду, льоду, масла й іржі. Сталеві конструкції підлягають перевірці на місці установки. Допустимі відхилення від проектних розмірів сталевих конструкцій повинні відповідати вимогам технічних умов і діючих будівельних норм. 
Опори вуличного освітлення й прожекторні щогли можуть бути змонтовані на фундаменти різного конструктивно-технологічного рішення, залежно від конкретних ґрунтових умов згідно звіту про інженерно-геологічні вишукування й навантажень від конкретної опори.

У ході монтажу опори вуличного освітлення або прожекторної щогли повинне бути виконані наступні заходи:
 • перед установкою прожекторної щогли освітлення в проектне положення повинні бути завершені роботи нульового циклу ( роботи із пристрою фундаменту з максимально точною вивіркою по висоті й по осі опори), при цьому фундамент повинен набрати не менш 50 % міцності;
 • під час підйому на монтажі опори вуличного освітлення для запобігання розсипання секцій стійки на телескопічних стиках, застосовують спеціальні методи стропування або фіксують телескопічний стик за вушка тимчасовими пристосуваннями, які знімаються після підйому;
 • у місці кріплення стропового троса, опори вуличного освітлення повинні мати прокладку для забезпечення схоронності цинкового покриття;Стропування прожекторної щогли
 • вивірку конструкції прожекторної щогли й повне загвинчування всіх гайок на опорному фланці робити до зняття стропів. Зняття стропів з опори вуличного освітлення робити після повного обтягування всіх гайок фундаменту;
 • рекомендується затягувати монтажні болти моментом не менш 15 кгсм;
 • головки болтів і гайки повинні щільно стикатися із площинами елементів конструкцій і шайб. У кожному болті з боку гайки повинне залишатися не менш однієї нитки різьблення з повним профілем;
 • надійність фіксації гайок анкерних болтів фундаменту забезпечується другою гайкою (контргайка);
 • якість затягування болтів на монтажі повинне перевірятися шляхом простукування молотком вагою 0,5 кг, при цьому болт не повинен тремтіти або зміщатися, а щільність стягування - щупом;
 • для підвищення надійності болтових з'єднань оцинкованих конструкцій прожекторних щогл освітлення рекомендується робити додаткове затягування гайок через тиждень після первинної установки металовиробів для компенсації обтиснення цинку;
 • відповідності з конкретним проектом прожекторної щогли до контакту опори необхідно приєднати додаткові заземлення болтом М16.
Установка щогли освітлення може проводитися як за допомогою кранів різного типу, відповідної до вантажопідйомності й вильоту стріли, так і за допомогою вертольотів при монтажі у важкодоступних місцях (гори, ріки, лісу) і місцях з густою забудовою. При виробництві монтажних робіт не допускається механічне ушкодження конструкцій (утвір залишкових деформацій, вм'ятин і ін.) і ушкодження захисних покриттів. Транспортні й монтажні навантаження на опори вуличного освітлення й прожекторні щогли не повинні перевищувати розрахункових експлуатаційних
План провадження робіт по монтажу прожекторної щогли
Прожекторна щогла освітлення


Порядок монтажу опор освітлення й прожекторних щогл

Перед установкою гранованих опор освітлення в проектне положення повинні бути завершені роботи нульового циклу ( роботи із пристрою фундаменту).
Перед початком монтажу освітлювальних опор, щогл металоконструкції повинні бути зібрані відповідно до робочої конструкторської документації (РКД) і технологічними картами на монтаж.

Примітка

Технологічні карти на монтаж входять до складу проекту провадження робіт (ППР), розроблювального спеціалізованої будівельно-монтажною організацією.

Стійка багатогранної опори кріпиться до фундаменту через фланець. Варіанти з'єднання стійки з фундаментом представлені на малюнку.
Варіанти закріплення
Варіанти закріплення

Примітка

Установку опор по варіанту «а» і «в» необхідно виконувати на вивірені фундаменти. Вивірка прожекторних щогл для варіантів «б» і «г» виконується в процесі монтажу за рахунок можливості регулювання опорних гайок. 
Стропування опор виконується стрічковими текстильними стропами або металевими тросами, пропущены крізь резино-тканеві рукава, способом «удав», так щоб строп був не менш чому на 500 мм вище центру ваги опори. Використання голих металевих тросів не допускається. Схема стропування опори показана на малюнку.

Схема стропування опори

Порядок монтажу опор освітлення
 • здійснити операцію підйому опори й установити її на анкерні болти фундаменту;
 • зробити закріплення стійки опори з фундаментом гайками;
 • остаточно попарно затягти всі гайки кріплення й зняти стропи з опори.
Примітка

При монтажі опори виконати наступні заходи:

 • Установку опори на фундамент здійснити згідно із ситуаційним планом
 • Зняття стропів з опори виконати після повного обтягування всіх гайок фундаменту.
 • Монтажні болти затягти моментом не менш 15 кгс•м.
 • Перевірити якість затягнутих болтів, шляхом простукування молотком вагою 0,5 кг, при цьому болт не повинен тремтіти або зміщатися згідно ДБН В.2.6-163:2010 (п. 3.7.2.4), а щільність стягування – щупом товщиною 0,3 мм, ДБН В.2.6-163:2010 (п. 3.7.3.19).
 • Для підвищення надійності болтових з'єднань оцинкованих конструкцій зробити додаткове затягування гайок через тиждень після первинної установки металовиробів для компенсації обтиснення цинку.
При монтажі металоконструкцій сталевих багатогранних опор повинні дотримуватися загальні правила техніки безпеки в будівництві згідно ДБН А.3.2-2-2009.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Гаряче цинкування


Технологічне обладнання

Устаткування для організації цехів гарячого цинкування.


Дізнайтесь більше
"Гаряче цинкування"

Опори освітлення

Дізнайтесь більше
"Опори освітлення"

Проектування веж зв'язку

Дізнайтесь більше
"Проектування веж зв'язку"