Прайс на опори освітлення
Проектування опор зовнішнього освітлення
Освітлення вулиць і дворів
Освітлення парків
Освітлення автомобільних доріг
Виготовлення опор вуличного освітлення і прожекторних щогл
Технічні вимоги до опор освітлення
Зміст
Мінімальна товщина стінки металевих опор зовнішнього освітлення та прожекторних щогл при проектуванні застосовується не менше 3 мм. Нижній діаметр опорної конструкції (діаметр фланця) прийматися з урахуванням передбачуваного типу і габаритних розмірів фундаменту. Стійки металевих освітлювальних стовпів і прожекторних щогл можуть складатися з однієї, двох або кількох секцій в залежності від необхідної висоти. Максимальна довжина секцій (довжина відправних елементів), як правило, становить не більше 12 м і обумовлюється зручністю їх транспортування. При з'єднанні секцій між собою можливі два варіанти виконання: фланцеве і телескопічне з'єднання. При з'єднанні металевих багатогранних гнутих стійок за допомогою телескопічного стику орієнтовна довжина стику приймається в залежності від діаметрів з'єднуються секцій: рівний півтора - двом діаметрам (орієнтовно 1.8 середнього діаметра з'єднуються секцій).
У конструкціях гнутих багатогранних опор зовнішнього освітлення використовуються фланцеві з'єднання з розташуванням болтів по колу або по контуру прямокутника (в стиках секцій стійок між собою і з фундаментом). Фланцеве з'єднання секцій опори освітлення між собою забезпечує точну відповідність висоти стійки, отриманої при монтажі, її проектному значенню. За типом з'єднання секцій між собою грановані стовпи зовнішнього освітлення поділяються на опори з телескопічним і конструкції під фланцеве сполуками. Для обслуговування прожекторів освітлювальні стовпи й щогли можуть оснащуватися сходами і площадками. Сходи мають спеціальні огорожі або споряджається стаціонарної страхувальної системою, а також майданчики для відпочинку. Відстань між майданчиками відпочинку не більше 10 м. Способи підйому на освітлювальні стовпи і прожекторні щогли детально розглянуті в окремій статті.
Конструктивно-технологічні рішення фундаментів є індивідуальними конструкціями і залежать від конкретних ґрунтових умов і навантаження від конкретної опори. Серед існуючих рішень можна виділити ряд основних, найпоширеніших фундаментів:
Паля-оболонка
Паля-оболонка, посилена двома ригелями
Вібропогружна паля-оболонка
Буронабивна паля
Многосвайний буронабивний
Монолітний і металевий ростверк з гвинтовими палями