Зміст
Стійки багатогранних веж стільникового зв'язку можуть складатися з однієї або декількох секцій різної висоти. Довжина секцій вишок (довжина відправних елементів), як правило, становить не більш 12 м і обумовлюється зручністю їх транспортування. При з'єднанні секцій вишки стільникового зв'язку між собою можливо два варіанти виконання: фланцеве й телескопічне з'єднання. Збирання фланцевого з'єднання, як правило, не викликає питань, збирання ж телескопічного з'єднання вимагає певних навичок і вміння. Телескопічне з'єднання вежи буде надійним і ефективним якщо виконається усього тільки дві умови:
Якщо вушок не має, то збирання можна виконати за допомогою лебідки, шляхом прокладки стягуючого троса усередині секцій споруди і й закріплення до стягуючого ригеля й опорного фланцю.
При виконанні збирання необхідно виконати наступні заходи:
Стропування конструктивних елементів роблять стрічковими текстильними стропами або металевими тросами, пропущеними в резино-тканеві рукава.
Використання голих металевих тросів не допускається, це може привести до порушення покриття, а також до зіскальзиванню при монтажі опори, використовуючи спосіб стропування «на удав».
Монтаж вишок стільниковому зв'язку, антенних щогл повинен проводитися в строгій відповідності із проектом провадження робіт, що включають технологічні карти й схеми на проведення окремих видів робіт, розробленим спеціалізованими організаціями.
Конструкції антенних стійок повинні подаватися на монтаж оцинкованими (або з лакофарбовим покриттям) і очищеними від бруду, льоду, масла й іржі. Конструктивні елементи підлягають додатковій перевірці на місці установки. Відхилення від проектних розмірів сталевих конструкцій повинні відповідати вимогам технічних умов і діючих будівельних норм. Вишки й щогли можуть бути змонтовані на фундаменти різного конструктивно-технологічного рішення, залежно від конкретних ґрунтових умов згідно звіту про інженерно-геологічні вишукування й навантажень від конкретної вежи.
Перед монтажем вишки зв'язку в проектне положення повинні бути завершені роботи нульового циклу ( роботи із обладнання фундаменту).
Перед початком монтажу опори металоконструкції повинні бути зібрані
відповідно до робочої конструкторської документації (РКД) і технологічними картами
на монтаж.
Примітка
Технологічна карта на монтаж входять до складу проекту провадження робіт (ППР). Ви можете замовити розробку ППР у нашій компанії.
Стійка багатогранної опори кріпиться до фундаменту через фланець. Варіанти з'єднання стійки з фундаментом представлені на малюнку.
Примітка
Установку опор по варіанту «а» і «в» необхідно виконувати на вивірені фундаменти. Вивірка щогл для варіантів «б» і «г» виконується в процесі монтажу за рахунок можливості регулювання опорних гайок.
Стропування опор виконується стрічковими текстильними стропами або металевими тросами, пропущеними в резино-тканеві рукава, способом «удав», так щоб строп був не менш чим на 500 мм вище центру ваги опори. Використання голих металевих тросів не допускається. Схема стропування опори показана на малюнку.
При виконанні монтажу вишки зв'язку, антеною щогли повинні бути виконані наступні заходи:
Установка зібраної щогли може проводитися
як за допомогою кранів різного типу, відповідної до вантажопідйомності й вильоту
стріли, так і за допомогою вертольотів при монтажі у важкодоступних місцях (гори,
ріки, лісу) і місцях з густою забудовою. При виробництві монтажних робіт не допускається
механічне ушкодження конструкцій (утворення залишкових деформацій, вм'ятин і ін.)
і ушкодження захисних покриттів. Транспортні й монтажні навантаження на вишки
й щогли стільникового зв'язку не повинні перевищувати розрахункових експлуатаційних.
При монтажі металоконструкцій сталевих багатогранних опор повинні дотримуватися
загальних правила техніки безпеки в будівництві згідно ДБН А.3.2-2-2009.