Головна      Опори ЛЕП      Захист металевих конструкцій ПЛ та ВРП від корозії
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
сертифікат
 
 
 
 
 
лінія гарячого цинкування
 
 
 
 
 
лінія багатогранних опор
 
 
 
 
 
технічне обстеження
 
 
діагностика механізмів
 
 
механічна обробка
 
 
калькулятор металопрокату
 
 
Опори ЛЕП 
 

ЗАХИСТ МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПЛ ТА ВРП ВІД КОРОЗІЇ


 
 
 
Однією з причин зниження несучої здатності сталевих опор ліній електропередачі (ЛЕП) в процесі експлуатації є зменшення перерізу несучих елементів в результаті корозії металу.

Вуглецева і низьколегована сталі, що застосовуються для виготовлення металевих опор ЛЕП, кородують, в залежності від ступеня агресивності навколишнього середовища, з середньою швидкістю 0,01-0,5 мм/рік. Швидкість корозії зростає із збільшенням концентрації агресивних газів, що містяться в атмосфері повітря, аерозолів солей і пилу, а також зі збільшенням тривалості перебування на поверхні металоконструкцій фазової плівки вологи.

Так за 40 років експлуатації сталевих опор в умовах неагресивною і слабоагрессивной атмосфери в нормальній зоні вологості втрата перерізу незахищеного від корозії металопрокату з вуглецевої сталі складає 1,6 мм, низьколегованої сталі 10ХНДП - 0,1 мм, низьколегованих сталей 10ХСНД, 15ХСНД в сухій зоні вологості - 0,5 мм.

В даний час в Україні та за кордоном захист металоконструкцій здійснюється або шляхом застосування корозійно-стійких для даної середовища марок сталей, або нанесенням на поверхні металевих конструкцій, лакофарбових, металлизационно-захисних лакофарбових покриттів.

Конструктивні форми елементів опор ЛЕП з металопрокату (гратчастих і багатогранних) дозволяють застосовувати будь-які способи захисту від корозії. Цьому сприяють відсутність зварних з'єднань, малі габарити, доступна для захисту від корозії поверхню металопрокату.

При виборі способу захисту від корозії слід керуватися реальними термінами служби захисних покриттів, необхідністю і технологією їх відновлення в процесі експлуатації опор ЛЕП.

Згідно з вищевикладеним рекомендується:

При проектуванні ПЛ та ПС передбачати захист металевих конструкцій опор і фундаментів від корозії у відповідності з вимогами діючих нормативно-технічних документів та внутрішніх документів Компанії, при цьому:

1. В умовах слабоагрессивного впливу зовнішнього середовища:

- гратчасті і багатогранні опори ЛЕП 220 кВ і вище, металеві конструкції фундаментів, металоконструкції ПС повинні бути захищені від корозії на весь розрахунковий термін служби шляхом нанесення в заводських умовах гарячого цинкового покриття згідно з ГОСТ 9.307-89 товщиною 60-100 мкм, або термодифузійного цинкового покриття по ГОСТ Р 9.316-2006 товщиною 40-50 мкм, або газотермічного цинкового покриття згідно з ГОСТ 9.304-87 товщиною 200 мкм без відновлення захисних покриттів в процесі експлуатації опор;

- при відсутності можливості на заводі-виробнику виконання гарячого цинкування, нанесення термодифузійного або газотермічного цинкового покриття на поверхня «негабаритних» багатогранних конічних пустотілих опор допускається захист лакофарбовими покриттями з грунтовим шаром на основі цинкнаповнених матеріалів завтовшки не менше 70 мкм з відновленням захисних покриттів через кожні 15 років.

- при відсутності вимог до декоративного вигляду конструкцій допускається застосування сталі підвищеної корозійної стійкості. Для застосування в конструкціях опор ПЛ і порталів ПС рекомендується наступний прокат:

Фасонний - із сталі марки 08ХГСДП;

Листовий - зі сталі марок 12ХГДАФ, 10ХНДП і 10ХДП.

Допускається листовий прокат зі сталі перерахованих марок замінювати на сталь марок 15ХСНД або 10ХСНД. При використанні таких сталей нанесення захисних покриттів на відкритому повітрі не потрібно.

2. В умовах среднеагрессивного впливу зовнішнього середовища:

- сталеві конструкції ПЛ і ПС, металеві конструкції фундаментів повинні бути захищені від корозії шляхом нанесення в заводських умовах гарячого, термодифузійного або газотермічного цинкового покриття з подальшим фарбуванням лакофарбовими матеріалами з грунтовим шаром на основі цінконаполненних або інших матеріалів товщиною не менше 70 мкм, проміжними і покривними шарами загальної товщини не менше 100 мкм. Відновлення захисних покриттів повинне проводитися по мірі необхідності, але не частіше ніж через 15 років.

3. Застосування гарячого або, за погодженням із замовником, «холодного» цинкування є обов'язковим для опор ПЛ 330-750кВ незалежно від району їх розташування та для опор ПЛ 35-220 кВ, розташованих по узбережжях морів в зоні до 5 км від берега і в районах з сильноагресивному ступенем впливу середовища, а також в якості ремонтного фарбування металевих опор діючих ЛЕП.
4. Для підтвердження готовності та спроможності дотримання технології підготовки поверхні металоконструкцій і отримання якісних і довговічних захисних лакофарбових покриттів, що наносяться на елементи опор, підприємствам, що виготовляють металоконструкції і мають технологічні можливості нанесення антикорозійних покриттів, рекомендується пройти технічний аудит і обов'язкову сертифікацію технології.  


  
 
  ПОШУК ПО САЙТУ
 
 
 
 
   +380506859345
   +380677450590
info@polygonal.com.ua
polygonal.ua   
 
 

 
 
 
Купити опори освітлення
 
стійки світлофорів
 
контактна мережа
 
спеціальні конструкції
 
теплічні комплекси
 
прозорі каркаси
 
гвинтові палі
  ДЕ ПРАЦЮЄМО
 
Україна
Білорусь
• Латвія
• Литва
• Молдова
• Киргизія
Вірменія
• Казахстан
Росія
• Естонія
• Грузія
• Таджикистан
• Азербайджан
• Туркменістан
 
• Узбекистан

 
 

Вас цікавлять багатогранні опори ЛЕП, прожекторні щогли, опори освітлення, стовпи й щогли для потреб мобільного зв'язку або інжинірингові послуги по організації виробництва багатогранних опор і нанесення антикорозійного покриття методом гарячого цинкування? Все це Ви можете замовити прямо зараз, заощадивши багато часу! Кваліфіковані фахівці компанії ТОВ«Полигональ» з радістю допоможуть уникнути необхідності звертатися в різні компанії по проектуванню, виготовленню, монтажу, вести з ними переговори, укладати договори. Все це впливає на терміни реалізації проекту і, як правило, у бік збільшення. Ви можете укласти один договір і в найкоротші терміни реалізувати проект у відповідності з Вашими індивідуальними потребами. Ми спеціалізуємося на індивідуальному підході до проектування опор в кожному конкретному випадку, а наш будівельно-монтажний підрозділ вчасно змонтує конструкції за вказаною адресою на території всієї країни.

Незалежно від того, де Ви плануєте реалізувати свій проект, Ви можете звернутися до нас. Які ж переваги пропонує наша компанія? Найбільш істотний факт - робота з одним виконавцем. Будь-які питання, пов'язані з проектуванням, виготовленням, монтажем Ви доручаєте нам і ми гарантовано і ефективно їх вирішуємо. Ми не пропонуємо найнижчі ціни в Україні, але забезпечуємо середні розцінки на роботи і прийнятні ціни на матеріали.

Інженери компанії ТОВ«Полигональ» допоможуть Вам. Наявність безлічі конструктивних рішень дозволить підібрати оптимальне з необхідними характеристиками і вартістю. Ми пропонуємо опорні конструкції на будь-який смак, враховуючи Ваші індивідуальні потреби. Щоб замовити реалізацію проекту не доведеться нікуди їхати чи йти. Вам необхідно завантажити бланк Технічного завдання у відповідному розділі нашого сайту і заповнити його. Якщо Вас цікавлять багатогранні опори для високовольтних ліній електропередачі, то необхідно вивчити розділ ЕНЕРГЕТИКА; якщо цікавить освітлення доріг, шосе, вулиць, парків і скверів, велосипедних доріжок, стадіонів та спортивних майданчиків, промислових територій, складських і контейнерних терміналів, аеропортів, вокзалів, перонів, заправних станції та багато іншого - відвідайте розділ ОСВІТЛЕННЯ; в розділі КОНТАКТНА МЕРЕЖА Ви знайдете інформацію про стовпи і щогли для потреб контактних мереж електротранспорту; якщо цікавлять стовпи й щогли для потреб мобільного зв'язку, громовідводи, флагштоки, рекламно-інформаційні стенди - відвідайте розділ СПЕЦІАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ; якщо хочете організувати виробництво багатогранних опор на своєму підприємстві або побудувати цех гарячого цинкування відвідайте розділ ПОСЛУГИ. Заповнення певних пунктів технічного завдання може викликати у Вас певні труднощі - пропустіть їх, Ви їх заповните спільно з нашими фахівцями.

Співпраця з нами зніме з Ваших плечей масу проблем, і дозволить вчасно реалізувати той чи інший проект.
 
ПРАВОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Видавцем цього веб-сайту, далі - "сайт", є підприємство ТОВ "Полигональ", далі - "Компанія".
Просимо ознайомитися з умовами використання сайту, так як подальше його використання означає їх прийняття.
Розміщені на сайті дані вносяться виключно в інформаційних цілях, засновані на джерелах, які Суспільство визнає за достовірні та перевірені. Компанія не несе відповідальність за актуальність і точність інформації, опублікованої на сайті. За будь-які ризики, збитки чи шкоду, прямі або непрямі, що виникли в результаті використання даного сайту, які є наслідком неточності чи пропуску даних в інформації, що знаходиться на сайті, відповідальність несе сам користувач.
Компанія залишає за собою право на зміни даних та інформації, що міститься на сайті в будь-який час.
© 2014 ТОВ "Полигональ"
вулиця Гарнізонна
будинок 1
місто Хмельницький
29000
Яндекс.Метрика  
тел. 0506859345
0677450590
e-mail: info@polygonal.com.ua
web: polygonal.com.ua