Головна      Опори ЛЕП      Проектування опор ЛЕП
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
сертифікат
 
 
 
 
 
лінія гарячого цинкування
 
 
 
 
 
лінія багатогранних опор
 
 
 
 
 
технічне обстеження
 
 
діагностика механізмів
 
 
механічна обробка
 
 
калькулятор металопрокату
 
 
Опори ЛЕП 
 

ПРОЕКТУВАННЯ ОПОР ЛЕП ТА ФУНДАМЕНТІВ

 
 
 
 
 

Ми проектуємо багатогранні опори ВЛ напругою від 0,4-10 кВ до 500 кВ у відповідності з вимогами ПУЕ та Технічного завдання.

Бланк Технічного завдання можна завантажити тут.

Багатогранні опори і фундаменти до них проектуються на основі та з урахуванням:
- результатів інженерно-геологічних вишукувань для будівництва;
- відомостей про сейсмічності району будівництва;
- даних, що характеризують призначення, конструктивні і технологічні особливості опор і фундаментів та умов їх експлуатації;
- що діють на опори і фундаменти навантажень;
- умов існуючої забудови та впливу на неї нового будівництва;
- екологічних вимог;
- розмірів земельних ділянок для розміщення ВЛ;
- техніко-економічного порівняння можливих варіантів проектних рішень для прийняття варіанту, що забезпечує найбільш ефективне використання опор і фундаментів.

Мінімальна товщина стінки сталевих багатогранних опор ПЛ напругою 110-500 кВ застосовується не менше 5 мм. Нижній діаметр стійки гнутої опори (діаметр фланця) прийматися з урахуванням передбачуваного типу і габаритних розмірів фундаменту. Стійки багатогранних опор можуть складатися з однієї, двох або декількох секцій залежно від необхідної висоти опори. Максимальна довжина секцій (довжина відправних елементів), як правило, становить не більше 12 м і обумовлюється зручністю їх транспортування. При з'єднанні секцій між собою можливо два варіанти виконання: фланцеве і телескопічне з'єднання. При з'єднанні секцій багатогранних опор за допомогою телескопічного стику орієнтовна довжина стику приймається в залежності від діаметрів з'єднуються секцій: рівної півтора - двом діаметрам (орієнтовно 1.8 середнього діаметра з'єднуються секцій).
При проектуванні враховується можливе відхилення довжини стійки за рахунок допуску на довжину телескопічного стику при з'єднанні секцій при монтажі. Допустиме відхилення складає 10-12% довжини стику.

Конструкції опор з телескопічним з'єднанням мають деталі для стягування секцій опори і забезпечення щільної посадки. Стягування секцій рекомендується проводити зростаючою навантаженням з кроком, що залежать від діаметру з'єднуються секцій, до припинення переміщення секцій відносно один одного.

У конструкціях багатогранних опор використовуються фланцеві з'єднання з розташуванням болтів по колу (в стиках секцій стійок між собою і з фундаментом) та по контуру прямокутника (у вузлах примикання багатогранних траверс до стійки опори).

Фланцеве з'єднання секцій стійки між собою забезпечує точну відповідність висоти стійки ЛЕП, отриманої при монтажі опори, її проектним значенням.
Класифікація багатогранних опор ПЛ повторює класифікацію металевих ґратчастих опор у відповідності з ПУЕ. За конструктивним рішенням багатогранні опори можуть бути такими, що стоять вільно  і опорами на відтяжках.

Вільностоячі опори можуть бути однастійковими або багатостійковими (двох - і трьохстійковими).
Двостійкові вільностоячі опори можуть бути портальними з внутрішніми зв'язками: гнучкими або жорсткими.
За типом з'єднання секцій між собою опори поділяються на опори з телескопічним і опори з фланцевим з'єднанням.
Траверси багатогранних опор можуть бути виконані багатогранними, гратчастими або ізолюючими.

У разі багатогранного виконання траверс їх з'єднання зі стійкою опори виконується фланцевим. Багатогранні траверси можуть кріпитися до стійки опори перпендикулярно або похило вгору або вниз. Самі траверси можуть бути прямими або вигнутими.

У разі гратчастого виконання траверс з'єднання траверс зі стійкою і елементів траверс між собою виконуються болтовими.
Ізолюючі траверси, призначені для ізоляції та кріплення проводів до опори кріпляться до стійки опори з допомогою спеціально розроблених вузлів кріплення на основі зварного і болтового з'єднання.

Проводи фаз можуть кріпитися до траверсах з використанням ізоляторів або безпосередньо до ізолюючим траверсах.
При кріпленні проводів фаз з використанням ізоляторів можливі наступні варіанти: вертикальна, V-образна і Λ-образна гірлянди ізоляторів. V-образні гірлянди ізоляторів розташовуються поперек осі ВЛ межфазном просторі. Λ-образні гірлянди розташовуються уздовж осі ВЛ.

Ми проектуємо фундаменти багатогранних опор
 
Конструктивно-технологічні вирішення фундаментів багатогранних опор є індивідуальними конструкціями і залежать від конкретних ґрунтових умов та навантаження від конкретної опори. Серед існуючих рішень можна виділити ряд основних, найбільш поширених:
- фундаменти з одиночних сталевих паль-оболонок;
- фундаменти з одиночних буронабивних паль;
- пальові фундаменти з гвинтових паль з металевим ростверком;
- пальові фундаменти із сталевих паль-оболонок з металевим ростверком;
- фундаменти з монолітним залізобетонним ростверком з гвинтових, забивних або буронабивних паль, сталевих паль-оболонок;
- монолітні фундаменти.
 
Фундамент з палі-оболонки
Фундамент палі з оболонки, посилений двома ригелями
Фундамент з віброзанурювальної палі-оболонки
Фундамент з буронабивної палі
Багатопальний фундамент з буронабивних паль
Фундамент з гвинтових паль з монолітним
і металевим ростверком
 
При проектуванні пальових фундаментів кількість паль у фундаменті і їх розміри слід призначати з умови максимального використання міцності матеріалу паль і фізико-механічних і деформаційних властивостей ґрунтів основи при розрахунковому навантаженню, що допускається на палю. Вибір довжини паль повинен проводитися в залежності від ґрунтових умов будівельного майданчика, рівня розташування нижньої частини ростверку з урахуванням можливостей наявного обладнання для облаштування пальових фундаментів.
Глибина закладення фундаментів з одиночних буронабивних паль або сталевих паль-оболонок при діаметрі палі від 0.7 до 2.5 м може досягати 15-20 м в залежності від навантажень на фундамент і ґрунтових умов. Оптимальна глибина закладення фундаментів - 4-6 м.
Рекомендована кількість буронабивних паль або сталевих паль-оболонок великого діаметра (не менше 500 мм) пальових фундаментах з ростверком становить дві, три, чотири, шість і більше; малого діаметру (менше 500 мм) і гвинтових паль - дві, чотири, вісім, дванадцять і більше. Рекомендована довжина паль в пальових фундаментах - до 12 м.

Конструювання фундаментів багатогранних опор

Вибір конструкції і розмірів закріплення багатогранних опор повинен здійснюватися з урахуванням значень і напрямки дії навантажень на фундаменти (у тому числі монтажних навантажень), а також технології будівництва. Відмінною особливістю закріплення багатогранних одностійкових опор є значна концентрація зусиль на кільцевій базі стовбура опори. Основним розрахунковим навантаженням на фундамент багатогранної опори є згинальний момент в рівні поверхні грунту. Для сприйняття великих величин згинаючих моментів рекомендується конструювати пальові фундаменти з одиночних паль великого діаметру (паль-оболонок або буронабивних паль) або багатопальові фундаменти з максимально можливою відстанню між палями. Кількість паль у фундаменті і їх розміри слід призначати з умови максимального використання міцності матеріалу паль і грунтів основи при розрахунковому навантаженні, що допускається на палю. При конструюванні пальових фундаментів необхідно дотримуватися умова обмеження мінімальної відстані між палями: відстань між осями паль повинно бути не менше 3-х діаметрів палі. Для гвинтових паль відстань повинна бути не менше 3-х діаметрів лопаті палі.
Фундаменти з буронабивних паль великого діаметру слід проектувати переважно у вигляді одиночних паль.
Фундаменти із сталевих паль-оболонок в залежності від діючих навантажень слід проектувати у вигляді одиночних паль або пальових кущів. Рекомендована кількість сталевих паль-оболонок в кущах: дві, три, чотири, шість і більше.
Фундаменти з гвинтових паль слід проектувати у вигляді пальових кущів. Рекомендована кількість гвинтових паль в кущах: дві, три, чотири, шість і більше. Вибір довжини паль повинен проводитися в залежності від ґрунтових умов будівельного майданчика.
При проектуванні фундаментів зі сталевих паль-оболонок і буронабивних паль великого діаметру необхідну несучу здатність паль рекомендується забезпечувати за рахунок збільшення глибини занурення палі, а не за рахунок збільшення її діаметра. В пісках, а також у твердих, напівтвердих і тугопластичных глинистих грунтах рекомендується застосовувати безригельное закріплення. Сталеві палі-оболонки в цих випадках рекомендується занурювати з мінімальним порушенням структури ґрунту (без виїмки грунту або з пристроєм свердловини діаметром, рівним діаметру сталевий палі-оболонки).
При застосуванні фундаментів з ригелями ригелі мають бути встановлені перпендикулярно рівнодіючої навантажень на опору. Напрям рівнодійної навантажень на опору при однаковому тяжении проводів і тросів в суміжних прольотах співпадає з бісектрисою кута, суміжного з кутом повороту траси ВЛ.
В залежності від конструктивних особливостей закріплюється опори застосовуються фундаменти з монолітним залізобетонним чи металевим ростверками. Залізобетонні ростверки застосовують для забезпечення жорсткості фундаменту, а також для зменшення тиску на грунт при сприйнятті великих величин згинаючих моментів. Металеві ростверки застосовують для фундаментів зі сталевих паль-оболонок і гвинтових паль. Залізобетонний або металевий ростверк може бути розташований нижче рівня поверхні землі для поліпшення естетичного виду фундаменту (видно тільки його опорна частина) і його екологічності (на поверхні землі проектуються зелені насадження), зменшення землевідведення. У цьому випадку необхідно вжити додаткові заходи щодо гідроізоляції і захисту від корозії розташованих нижче рівня поверхні землі елементів фундаменту. При будівництві на пучинистих грунтах необхідно передбачати заходи, що запобігають або зменшують вплив сил морозного пученія грунту на фундаментну конструкцію. При проектуванні фундаментів зі сталевих паль-оболонок і буронабивних паль на підставах, що включають органо-мінеральні та органічні грунти, слід призначати глибину занурення нижніх кінців паль більше глибини залягання шарів цих грунтів. Розрахунок фундаментної конструкції повинен проводитися за схемою високого пальового ростверку без урахування несучої здатності органо-мінеральних і органічних грунтів.
 
 
 


 

   
 
  ПОШУК ПО САЙТУ
 
 
 
 
   +380506859345
   +380677450590
info@polygonal.com.ua
polygonal.ua   
 
 

 
 
 
Купити опори освітлення
 
стійки світлофорів
 
контактна мережа
 
спеціальні конструкції
 
теплічні комплекси
 
прозорі каркаси
 
гвинтові палі
  ДЕ ПРАЦЮЄМО
 
Україна
Білорусь
• Латвія
• Литва
• Молдова
• Киргизія
Вірменія
• Казахстан
Росія
• Естонія
• Грузія
• Таджикистан
• Азербайджан
• Туркменістан
 
• Узбекистан

 
 

Вас цікавлять багатогранні опори ЛЕП, прожекторні щогли, опори освітлення, стовпи й щогли для потреб мобільного зв'язку або інжинірингові послуги по організації виробництва багатогранних опор і нанесення антикорозійного покриття методом гарячого цинкування? Все це Ви можете замовити прямо зараз, заощадивши багато часу! Кваліфіковані фахівці компанії ТОВ«Полигональ» з радістю допоможуть уникнути необхідності звертатися в різні компанії по проектуванню, виготовленню, монтажу, вести з ними переговори, укладати договори. Все це впливає на терміни реалізації проекту і, як правило, у бік збільшення. Ви можете укласти один договір і в найкоротші терміни реалізувати проект у відповідності з Вашими індивідуальними потребами. Ми спеціалізуємося на індивідуальному підході до проектування опор в кожному конкретному випадку, а наш будівельно-монтажний підрозділ вчасно змонтує конструкції за вказаною адресою на території всієї країни.

Незалежно від того, де Ви плануєте реалізувати свій проект, Ви можете звернутися до нас. Які ж переваги пропонує наша компанія? Найбільш істотний факт - робота з одним виконавцем. Будь-які питання, пов'язані з проектуванням, виготовленням, монтажем Ви доручаєте нам і ми гарантовано і ефективно їх вирішуємо. Ми не пропонуємо найнижчі ціни в Україні, але забезпечуємо середні розцінки на роботи і прийнятні ціни на матеріали.

Інженери компанії ТОВ«Полигональ» допоможуть Вам. Наявність безлічі конструктивних рішень дозволить підібрати оптимальне з необхідними характеристиками і вартістю. Ми пропонуємо опорні конструкції на будь-який смак, враховуючи Ваші індивідуальні потреби. Щоб замовити реалізацію проекту не доведеться нікуди їхати чи йти. Вам необхідно завантажити бланк Технічного завдання у відповідному розділі нашого сайту і заповнити його. Якщо Вас цікавлять багатогранні опори для високовольтних ліній електропередачі, то необхідно вивчити розділ ЕНЕРГЕТИКА; якщо цікавить освітлення доріг, шосе, вулиць, парків і скверів, велосипедних доріжок, стадіонів та спортивних майданчиків, промислових територій, складських і контейнерних терміналів, аеропортів, вокзалів, перонів, заправних станції та багато іншого - відвідайте розділ ОСВІТЛЕННЯ; в розділі КОНТАКТНА МЕРЕЖА Ви знайдете інформацію про стовпи і щогли для потреб контактних мереж електротранспорту; якщо цікавлять стовпи й щогли для потреб мобільного зв'язку, громовідводи, флагштоки, рекламно-інформаційні стенди - відвідайте розділ СПЕЦІАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ; якщо хочете організувати виробництво багатогранних опор на своєму підприємстві або побудувати цех гарячого цинкування відвідайте розділ ПОСЛУГИ. Заповнення певних пунктів технічного завдання може викликати у Вас певні труднощі - пропустіть їх, Ви їх заповните спільно з нашими фахівцями.

Співпраця з нами зніме з Ваших плечей масу проблем, і дозволить вчасно реалізувати той чи інший проект.
 
ПРАВОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Видавцем цього веб-сайту, далі - "сайт", є підприємство ТОВ "Полигональ", далі - "Компанія".
Просимо ознайомитися з умовами використання сайту, так як подальше його використання означає їх прийняття.
Розміщені на сайті дані вносяться виключно в інформаційних цілях, засновані на джерелах, які Суспільство визнає за достовірні та перевірені. Компанія не несе відповідальність за актуальність і точність інформації, опублікованої на сайті. За будь-які ризики, збитки чи шкоду, прямі або непрямі, що виникли в результаті використання даного сайту, які є наслідком неточності чи пропуску даних в інформації, що знаходиться на сайті, відповідальність несе сам користувач.
Компанія залишає за собою право на зміни даних та інформації, що міститься на сайті в будь-який час.
© 2014 ТОВ "Полигональ"
вулиця Гарнізонна
будинок 1
місто Хмельницький
29000
Яндекс.Метрика  
тел. 0506859345
0677450590
e-mail: info@polygonal.com.ua
web: polygonal.com.ua