Головна      Опори ЛЕП
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
сертифікат
 
 
 
 
 
лінія гарячого цинкування
 
 
 
 
 
лінія багатогранних опор
 
 
 
 
 
технічне обстеження
 
 
діагностика механізмів
 
 
механічна обробка
 
 
калькулятор металопрокату
 
Опори ЛЕП 
 


 ОПИС
 
 

Енергетика - одна з основних галузей економіки, яка постійно розвивається і модернізується.

 
Компанія ПОЛИГОНАЛЬ проектує прогресивні опори високовольтних ліній електропередачі на основі багатогранних гнутих стійок, які отримали широке поширення на заході і вже добре зарекомендували себе в Україні.

Ми спеціалізуємося на індивідуальному підході до проектування опор в кожному конкретному випадку. Ми надаємо професійні консультації по вибору оптимальних рішень для опорних конструкцій ліній електропередачі. Опори проектуються у відповідності з діючими в Україні нормами і правилами.

Широкому поширенню багатогранних опор при будівництві ЛЕП сприяв цілий ряд об'єктивних причин. Є кілька явних переваг багатогранних стовпів перед гратчастими, залізобетонними та дерев'яними. Нижче ці переваги перераховані. Саме ці фактори визначають успішність при модернізації високовольтних мереж.

Адаптивність
Відмова від масового застосування типових проектів. Кожна опора або лінія повинна проектуватися з урахуванням конкретних особливостей рельєфу, клімату, технічних вимог і т. п.
Адаптивність багатогранних опор закладена в самій конструкції так і в технології виробництва. Проектування конструкцій опори автоматизовано. Проектувальник змінюючи геометричні характеристики опори підбирає ту модифікацію, яка для конкретних умов застосування є оптимальною. Виробник протягом декількох днів може організувати виробництво такої модифікації.

Надійність
На лініях побудованих з використанням багатогранних опор ПЛ відсутні катастрофічні руйнування, які типові для залізобетонних (ефект доміно) і металевих гратчастих (скручування) опор.

Довговічність
Термін служби багатогранних опор ЛЕП у всьому світі приймається не менше 50 років, в той час як дерев'яних - 20 років, залізобетонних - 30 років, металевих оцинкованих - 40 років. Багатогранні опори практично не потребують ремонту, але навіть якщо така необхідність виникає ремонт здійснюється в найкоротші терміни. Крім того, слід зазначити вандалостійкість, що є вразливим місцем у гратчастих металевих опор.

Незмінність
Це властивість опор зберігати в заданих межах значення параметрів, здібності опори виконувати необхідні функції після зберігання, транспортування, монтажу. За цим показником є явний аутсайдер - цезалізобетонні опори.

Транспортабельність
По зручності і вартості транспортування ствлеві гнуті опори істотно виграють у порівнянні з бетонними і гратчастими опорами. Бетонні опори вимагають застосування спеціального і дорогого транспорту - опоровози і зчепи платформ. При цьому норми завантаження значно малі. Транспортування металевих гратчастих конструкцій опор досить проста і економічна. Однак якщо збирання гратчастої опори буде проводитися безпосередньо на пікеті, це призведе до втрат часу та коштів на етапі монтажу опор. Якщо передбачається попередня укрупнительная збирання і транспортування на пікет укрупнених секцій, то витрати різко зростають, так як завантаження автотранспорту в цьому випадку різко падає. Але головні транспортні витрати у ґратчастих опор пов'язані з будівництвом фундаментів при транспортуванні грибоподібних підніжники, опорних плит, піщано-гравійної суміші і можуть становити до 20% від вартості готової опори. Для автомобільної транспортування багатогранних гнутих опор застосовуються стандартні трейлери, для залізничного - піввагони.

Швидкість монтажу
За цим показником багатогранні опори перевершують всі типи застосовуваних опор.
 
Мале землевідведення

Естетичність
Сталеві багатогранні опори ЛЕП, розроблені компанією ПОЛИГОНАЛЬ природно вписуються в простір міських і сільських районів. Цинкове та лакофарбове покриття будь-якого кольору дозволяють підтримувати охайний і приємний зовнішній вигляд опори, протягом довгих років.

Вандалостійкість

Простота утилізації при ліквідації
Сталь - це матеріал придатний до повторного використання. У процесі повторного використання сталь ніколи не втрачає свої основні властивості і тому може використовуватися у виробництві сталевої продукції знову і знову. Завдяки цьому, сталеві багатогранні опори ЛЕП є безпечними для навколишнього середовища, ніж їх аналоги, виконані з бетону. Застосування сталевих конструкцій дозволяє знизити споживання енергії та зменшити забруднення навколишнього середовища.

В даний час на ПЛ 35, 110 і 220 кВ застосовуються залізобетонні і гратчасті сталеві опори, розроблені ще в 60-70-ті роки минулого століття.
Гратчасті сталеві опори ЛЕП відрізняються великою вагою, низькою вандалостійкість, вимагають великих витрат на зборку і установку і займають велику площу, що не дозволяє їх застосування в обмежених умовах.
Залізобетонні стійки для ПЛ не враховують зміни норм з проектування опор ПЛ, появи нових технологій і підвищених вимог до надійності ПЛ згідно з ПУЕ сьомого видання. Збиток від аварій на існуючих ПЛ, побудованих на опорах недостатньо досконалої конструкції, становить у ряді випадків сотні мільйонів рублів.
Зазначені недоліки можуть бути подолані шляхом застосування опорних конструкцій ПЛ нового покоління на базі сталевих багатогранних стійок. Сталеві багатогранні опори ЛЕП відрізняє висока надійність і довговічність у порівнянні із залізобетонними стійками, підвищена стійкість при ожеледно-вітрових і корозійних впливах, підвищена швидкість установки та вандалостійкість.

Типові опори ЛЕП

У будівництві повітряних ліній електропередачі широко поширені гратчасті металеві опори ЛЕП із сталевого кутового профілю. Цьому слугувало, насамперед, повсюдне впровадження проектними організаціями типових уніфікованих металевих опор ПЛ, які представляють собою просторову решітку з сталевого прокату. Складання елементів виконується за допомогою болтів або за допомогою зварювання. Застосування болтів в металевих опорах ЛЕП дозволяє знизити витрати на транспортування за рахунок компактності відправних пакетів. Якість гарячого цинкування опор з болтовими з'єднаннями перевершує якість із зварними з'єднаннями, що підвищує їх довговічність, і розширює область застосування. Головний недолік металевих конструкцій ЛЕП з кутового профілю з болтовими з'єднаннями – велика кількість відправних елементів, і як наслідок, збільшені трудовитрати при встановленні опор ЛЕП. Термін монтажу опор та встановлення гратчастих сталевих конструкцій ВЛ значно більше, ніж дерев'яних опор ЛЕП, залізобетонних або багатогранних.

Металеві конструкції ЛЕП гратчастого типу застосовуються для будівництва повітряних ліній електропередачі і експлуатуються в районах з температурою повітря до -65С. Опори виготовляються зі сталі марки 09Г2С, С345 по ГОСТ 27772-88. Антикорозійний захист виконується за допомогою гарячого цинкування або фарбування. Закріплення конструкцій в грунті здійснюється шляхом їх установки на типові фундаменти опор ПЛ. Відстань між опорами ЛЕП регламентується проектом. Встановити опору ЛЕП допоможуть Вам спеціалізовані монтажні організації і механізовані колони. Читати далі ....

Металоконструкції для залізобетонних опор ЛЕП

Металоконструкції для ЛЕП - це сталеві конструктивні елементи залізобетонних опор ЛЕП, що забезпечують їх функціональне призначення та роботу. На металоконструкції ЛЕП покладена важлива функція – забезпечення належних умов для безперешкодного проходження лінії електропередач між встановленими опорами, попередження виникнення коротких замикань або обривів проводів. Також дані металоконструкції служать для кріплення різних конструкційних елементів (допоміжних і додаткових).
Виготовляються по типовій серії 3.407.1-143:
траверса ТМ 1, траверса ТМ 24, траверса ТМ 2, траверса ТМ 4, траверса ТМ 3, траверса ТМ 5, траверса ТМ 6, траверса ТМ 7, траверса ТМ 8, траверса ТМ 9, траверса ТМ 10, траверса ТМ 11, траверса ТМ 12, траверса ТМ 19, траверса ТМ 13, траверса ТМ 14, траверса ТМ 15, траверса ТМ 16, траверса ТМ 17, траверса ТМ 18, траверса ТМ 20, траверса ТМ 21, траверса ТМ 22, траверса ТМ 23, траверса ТМ 31, траверса ТМ 30;
надставка ТС 1, надставка ТС 2, надставка ТС 4, надставка ТС 6;
накладка ОГ 2, накладка ОГ 5, накладка ОГ 6, накладка ОГ 8, накладка ОГ 9, накладка ОГ 10, накладка ОГ 12, накладка ОТ 6;
оголовок ОГ 1, оголовок ОГ 7, оголовок ОГ 13, оголовок ОГ 14, оголовок ОГ 15;
штир ОГ 11; болт Б 1, болт Б 5, болт Б 6;
хомут Х 33, хомут Х 34, хомут Х 35, хомут Х 36;

Сталеві багатогранні опори ПЛ 6-10 кВ

Проміжна опора
Анкерна
опора

Анкерно-кутові опора в кінцевому режимі
Промежуточная опора
Анкерная ответвительная опора
Анкерно-угловая опора в концевом режиме
 

Сталеві багатогранні опори ПЛ 35 кВ

Проміжні опори
Проміжні опори
Проміжні перехідні опори
Промежуточные опоры
Промежуточные ответвительные опоры
Промежуточные переходные опоры

Сталеві багатогранні опори ПЛ 110 кВ

Проміжна одноланцюгова опора
Проміжна дволанцюгова опора
Промежуточная одноцепная опора
Промежуточная двухцепная опора

Сталеві багатогранні опори ПЛ 220 кВ

Анкерна опора
Проміжна опора
Анкерная опора
Промежуточная опора

Рекомендації по монтажу сталевих багатогранних опор

Подъем опоры ЛЭПСтійки багатогранних опор можуть складатися з однієї, двох або декількох секцій залежно від необхідної висоти опори. Максимальна довжина секцій (довжина відправних елементів), як правило, становить не більше 12 м і обумовлюється зручністю їх транспортування. При з'єднанні секцій між собою можливо два варіанти виконання: фланцеве і телескопічне з'єднання.
Збіркафланцевого з'єднання, як правило, не викликає питань, складання ж телескопічного з'єднання вимагає певних навичок та вміння. Телескопічне з'єднання буде надійним та ефективним якщо виконається лише тільки дві умови: а) довжина телескопічного стику повинна бути дорівнює номінальній "+" або "-" допускаемое відхилення. Допустиме відхилення вказується в конструкторській документації і, як правило, становить 10-12% довжини самого стику; б) стягання секцій провести зростаючою навантаженням з кроком, що залежать від діаметру з'єднуються секцій, до припинення переміщення секцій відносно один одного.
 Телескопическое соединение МГСЗавдяки конусності   створюється щільне з'єднання секцій, що дозволяє передавати згинальний момент без зсуву. Це з'єднання можна порівняти з болтовим з'єднанням з контрольованим моментом затяжки. Ми рекомендуємо, щоб навантаження, що стягує, було не менше 10 тонн. Для контролю довжини телескопічного стику заводи виробники, як правило, наносять мітки в межах яких з урахуванням допустимого відхилення має відбутися заклинювання секцій один щодо одного. Якщо такої позначки немає, то монтажники наносять її самі при складанні відповідно з інструкцією по збірці або монтажною схемою, які розробляє завод-виробник і докладає до відвантажувальних документів.
Для полегшення складання секцій іноді їх оснащують спеціальними вушками, які використовують для закріплення ручних талів або домкратів, створюють стягуюче зусилля. При стягуванні секцій кількома домкратами або талями необхідно стежити за рівномірністю прикладання навантаження, щоб уникнути завалів і раннього заклинювання секцій, які важко відновити. Читати далі ...
 

Способи підйому на сталеву опору багатогранну

Подъем на опору ЛЭП
Розглянуто декілька способів підйому на сталеву багатогранну опору.

1. Сходи (стаціонарна або знімна) зі сходами та прив'язними ременями безпеки. Страхувальний ремінь з безпечної робочої навантаженням - 17,5 кН. Рейковий захоплення зі стопорним механізмом миттєвого спрацьовування з безпечної робочої навантаженням - 20,0 кН.

2. Знімні скоби-ступені та прив'язні ремені безпеки. Страхувальний ремінь з безпечної робочої навантаженням - 17,5 кН. Тросовий захоплення зі стопорним механізмом миттєвого спрацьовування з безпечної робочої навантаженням - 9,0 кН.

3. Зйомна алюмінієва драбина та прив'язні ремені безпеки. Страхувальний ремінь з безпечної робочої навантаженням - 17,5 кН.

Читати далі ...

Захист металевих конструкцій ПЛ та ВРП від корозії

Однією з причин зниження несучої здатності сталевих опор ліній електропередачі (ЛЕП) в процесі експлуатації є зменшення перерізу несучих елементів в результаті корозії металу.

Вуглецева і низьколегована сталі, що застосовуються для виготовлення металевих опор ЛЕП, кородують, в залежності від ступеня агресивності навколишнього середовища, з середньою швидкістю 0,01-0,5 мм/рік. Швидкість корозії зростає із збільшенням концентрації містяться в атмосфері повітря агресивних газів, аерозолів солей і пилу, а також зі збільшенням тривалості перебування на поверхні металоконструкцій фазової плівки вологи.

Так за 40 років експлуатації сталевих опор в умовах неагресивною і слабоагрессивной атмосфери в нормальній зоні вологості втрата перерізу незахищеного від корозії металопрокату з вуглецевої сталі складає 1,6 мм, низьколегованої сталі 10ХНДП - 0,1 мм, низьколегованих сталей 10ХСНД, 15ХСНД в сухій зоні вологості - 0,5 мм.

В даний час в Україні та за кордоном захист металоконструкцій здійснюється або шляхом застосування корозійно-стійких для даної середовища марок сталей, або нанесенням на поверхні металевих конструкцій, лакофарбових, металлизационно-захисних лакофарбових покриттів.

Конструктивні форми елементів опор ЛЕП з металопрокату (гратчастих і багатогранних) дозволяють застосовувати будь-які способи захисту від корозії. Цьому сприяють відсутність зварних з'єднань, малі габарити, доступна для захисту від корозії поверхню металопрокату.

При виборі способу захисту від корозії слід керуватися реальними термінами служби захисних покриттів, необхідністю і технологією їх відновлення в процесі експлуатації опор ЛЕП. Читати далі ...

Повітряні лінії електропередачі

Опори ЛЕП. Врахування конкретних особливостей

Високовольтна лінія електропередачі являє собою складний конструктивний комплекс, який при навантаженні працює як просторова мережева система, що складається з конструкцій опор, з'єднаних проводами і тросами.
В даний час в Україні лінії електропередачі високої напруги споруджуються в основному на типових уніфікованих опорах, розроблених у 1968-70 р. р. До цього часу застосовувалися опори і фундаменти проекту уніфікації 1960 р. Кожна типова конструкція призначена для застосування в певній області параметрів, однак, в нашій країні, зважаючи на її великих розмірів і, в основному, рівнинного рельєфу, область застосування кожної типової опори ЛЕП досить широка.
Будівництво за типовими проектами неминуче призводить до перевитрати матеріалу, викликаному необхідністю переходу від необхідних розмірів конструкцій індивідуального будівництва до найближчих великим, наявними в каталозі виробів, які охоплюються типовими проектами. Ці втрати компенсуються тим, що збільшується серійність виробів, у відповідності з чим зменшується їх вартість.
У практиці електромережевого будівництва висота опори і залежний від неї крок опори на лінії прив'язуються до рельєфу місцевості шляхом зміни прольоту опори і пристрої уніфікованих понижуючих (підвищують) секцій стовбура опори.
Ці обставини призводять до невиправданого посилення поясів, решітки стовбура, траверс та інших конструктивних елементів опор лінії. Читати далі ...
 

Приклад застосування багатогранних опор на ВАТ "Одесаобленерго" див. відео

 
  ПОШУК ПО САЙТУ
 
 
 
 
   +380506859345
   +380677450590
info@polygonal.com.ua
polygonal.ua   
 
 

 
 
 
Купити опори освітлення
 
стійки світлофорів
 
контактна мережа
 
спеціальні конструкції
 
теплічні комплекси
 
прозорі каркаси
 
гвинтові палі
  ДЕ ПРАЦЮЄМО
 
Україна
Білорусь
• Латвія
• Литва
• Молдова
• Киргизія
Вірменія
• Казахстан
Росія
• Естонія
• Грузія
• Таджикистан
• Азербайджан
• Туркменістан
 
• Узбекистан

 
 

Вас цікавлять багатогранні опори ЛЕП, прожекторні щогли, опори освітлення, стовпи й щогли для потреб мобільного зв'язку або інжинірингові послуги по організації виробництва багатогранних опор і нанесення антикорозійного покриття методом гарячого цинкування? Все це Ви можете замовити прямо зараз, заощадивши багато часу! Кваліфіковані фахівці компанії ТОВ«Полигональ» з радістю допоможуть уникнути необхідності звертатися в різні компанії по проектуванню, виготовленню, монтажу, вести з ними переговори, укладати договори. Все це впливає на терміни реалізації проекту і, як правило, у бік збільшення. Ви можете укласти один договір і в найкоротші терміни реалізувати проект у відповідності з Вашими індивідуальними потребами. Ми спеціалізуємося на індивідуальному підході до проектування опор в кожному конкретному випадку, а наш будівельно-монтажний підрозділ вчасно змонтує конструкції за вказаною адресою на території всієї країни.

Незалежно від того, де Ви плануєте реалізувати свій проект, Ви можете звернутися до нас. Які ж переваги пропонує наша компанія? Найбільш істотний факт - робота з одним виконавцем. Будь-які питання, пов'язані з проектуванням, виготовленням, монтажем Ви доручаєте нам і ми гарантовано і ефективно їх вирішуємо. Ми не пропонуємо найнижчі ціни в Україні, але забезпечуємо середні розцінки на роботи і прийнятні ціни на матеріали.

Інженери компанії ТОВ«Полигональ» допоможуть Вам. Наявність безлічі конструктивних рішень дозволить підібрати оптимальне з необхідними характеристиками і вартістю. Ми пропонуємо опорні конструкції на будь-який смак, враховуючи Ваші індивідуальні потреби. Щоб замовити реалізацію проекту не доведеться нікуди їхати чи йти. Вам необхідно завантажити бланк Технічного завдання у відповідному розділі нашого сайту і заповнити його. Якщо Вас цікавлять багатогранні опори для високовольтних ліній електропередачі, то необхідно вивчити розділ ЕНЕРГЕТИКА; якщо цікавить освітлення доріг, шосе, вулиць, парків і скверів, велосипедних доріжок, стадіонів та спортивних майданчиків, промислових територій, складських і контейнерних терміналів, аеропортів, вокзалів, перонів, заправних станції та багато іншого - відвідайте розділ ОСВІТЛЕННЯ; в розділі КОНТАКТНА МЕРЕЖА Ви знайдете інформацію про стовпи і щогли для потреб контактних мереж електротранспорту; якщо цікавлять стовпи й щогли для потреб мобільного зв'язку, громовідводи, флагштоки, рекламно-інформаційні стенди - відвідайте розділ СПЕЦІАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ; якщо хочете організувати виробництво багатогранних опор на своєму підприємстві або побудувати цех гарячого цинкування відвідайте розділ ПОСЛУГИ. Заповнення певних пунктів технічного завдання може викликати у Вас певні труднощі - пропустіть їх, Ви їх заповните спільно з нашими фахівцями.

Співпраця з нами зніме з Ваших плечей масу проблем, і дозволить вчасно реалізувати той чи інший проект.
 
ПРАВОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Видавцем цього веб-сайту, далі - "сайт", є підприємство ТОВ "Полигональ", далі - "Компанія".
Просимо ознайомитися з умовами використання сайту, так як подальше його використання означає їх прийняття.
Розміщені на сайті дані вносяться виключно в інформаційних цілях, засновані на джерелах, які Суспільство визнає за достовірні та перевірені. Компанія не несе відповідальність за актуальність і точність інформації, опублікованої на сайті. За будь-які ризики, збитки чи шкоду, прямі або непрямі, що виникли в результаті використання даного сайту, які є наслідком неточності чи пропуску даних в інформації, що знаходиться на сайті, відповідальність несе сам користувач.
Компанія залишає за собою право на зміни даних та інформації, що міститься на сайті в будь-який час.
© 2014 ТОВ "Полигональ"
вулиця Гарнізонна
будинок 1
місто Хмельницький
29000
Яндекс.Метрика  
тел. 0506859345
0677450590
e-mail: info@polygonal.com.ua
web: polygonal.com.ua